Antalya Beydağları ve Likya Off Road Turu (2 Gün)

Antalya Beydağları ve Likya Off Road Turu (2 Gün)


Az vaktiniz varsa bile Likya'nın Dağlarını görebilirsiniz. Bu 2 günlük off road turunda Doğu Likya'nın dağlarını keşfedebilir, macera yaşayabilir, doğada derin bir nefes alabilirsiniz.  

 

ANTALYA 4X4 BEYDAĞLARI VE LIKYA TURU 2 GÜN

 

1. Gün / Cumartesi / Antalya varış / Ovacık
Sabah 09:00’da Antalya’da rehberimizle buluşup yola çıkıyoruz (buluşma noktası bildirilecektir). Rotamızı öncelikle Beydağlarına çeviriyoruz. Bük Araştırma ormanlarından geçerek bölgenin orman yapısı hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra 2200 metre yükseklikteki Beydağı Yaylasına ulaşıp Bakırlı gediğini aşarak Osmanlı döneminden kalma arı kovanlarını görüyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz ve buradan Dereköy üzerinden Ovacık’da bulunan Gül Otele ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gül otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

2. Gün / Alakır Vadisi – Sarıçınar Dağı / Gidişler
Sabah kahvaltıdan sonra yola çıkıp bu kez Alakır Vadisine iniyoruz. Sabah ilk durağımız pek bilinmeyen antik Saraycık (Kitanaura) kenti. Buradan Alakır nehrine off-road yaparak iniyoruz. Öğle yemeğini bir alabalık çiftliğinde alıyoruz. Yemekten sonra, bölgeye has sedir ormanlarının yer aldığı Sarıçınar dağını aşarak Antalya’ya iniyoruz. Turumuz Antalya’da sona erecek.
Öğlen yemeği dahil
 

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24