Bin Pınarlı İda Kaz Dağları

Bin Pınarlı İda Kaz Dağları


Dünyanın en büyük oksijen rezervlerinden birinde yürüyüşler yapmaya, İda Dağı'nın efsanelerini öğrenmeye, Hasanboğuldu'nun hikayesini dinlemeye Kaz Dağları'na gelin.                                                                                                                

Tarih yakında duyurulacak

Fiyat: 950 

Tek kişi farkı 200 

 

1.Gün / KÜLTÜR TURU 

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Pegasus’un 07.55  Edremit uçağı ile hareket edip 09.10 de Edremit havalanında oluyoruz. Bu günümüzü tamamen kültür turuna ayırdık. Hem bir anlayalım bakalım Kaz dağları neyin nesi imiş. Bugün Hasanboğuldu, Anıt Çınar, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Zeus Altarı ve Adatepe köyü bizleri bekliyor. Gezimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.

 

2.Gün / KARANLIK DERE YÜRÜYÜŞ PARKURU

Kazdağı Milli Parkı içinde 12-13 km civarındaki ilk parkurumuz, yürüyüş severlere Kuzey Ege sahillerinde doğanın ne kadar bonkör davrandığını ilk hissettiren rotamızdır. Tozlu’da araçtan inerek alan kılavuzumuz eşliğinde yürüyüşümüz başlıyor. Yürüyüş, bölgenin Truva çamı veya Kazdağı köknarı adıyla bilinen endemik ağaçları arasında devam ediyor. Yükseklerde orman içindeki yürüyüş neredeyse daire çizerek, başladığımız noktada son buluyor. Yürüyüş esnasında bol oksijen iştahı açtığı için öğle yemeği molası veriyoruz. Kumanya şeklinde alacağımız öğle yemeği sonrası İsviçre Alpleri’nden sonra dünyanın 2.doğal oksijen cennetinde tazelenerek, doğaya bu güzellikleri sunduğu için minnettar kalarak otelimize dönüşe geçiyoruz.

 

3.Gün / AY DERESİ YÜRÜYÜŞ PARKURU VE DÖNÜŞ

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bu sefer sabah Kazdağı Milli Parkının biraz daha aşağı kısımlarına gidiyoruz. Baharda doğanın uyanışına şahit olunan neredeyse ilk dönemdeyiz. Bu orman yürüyüşümüz yine Tozlu’da başlayan başka bir rota ile bizleri bekliyor. 14-15 km süren yürüyüş boyunca karaçam ve meşe ağaçları arasında enerji ile dolarak  yürüyüşümüzü yapıyoruz. Yol üstünde uygun bulduğumuz bir yerde açlığımızı yine kumanya şeklinde alarak gideriyoruz. Parkurumuz müthiş görselliği ile Ayı Deresine doğru devam ediyor. Ayı deresinden sonra yürüyüşümüze devam ederek, buluşma noktasında araçlarımıza biniyoruz ve havaalanına transfer oluyoruz.

 

NOTLAR

 

Dahildir

 

Dahil değildir

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24