Bolkarlar & Aladağlar & Kapadokya Off Road Macerası

Bolkarlar & Aladağlar & Kapadokya Off Road Macerası


Torosların en bakir kalmış bölgelerini görmeye, Türkiye'de arabayla ulaşılabilecek en yüksek noktaya ulaşmaya, muhteşem bir coğrafya, dağlar, ormanlar, köyler görmeye Bolkarlara ve Aladağlara off-road'a gidiyoruz. 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

4x4 Araç Katılım Payı

15 - 18 Haziran

1350.-TL

320.-TL

500.-TL

 

 

 

 

Bu muhteşem macerada, belki de tüm Torosların en bakir ve vahşi bölümünü keşfedeceğiz. Bolkar dağları, Türkiye’de araba ile çıkabileceğimiz en yüksek (3200 metre) yeri oluşturmaktadır. Çamlıyayla, eski adıyla Namrun ve Papazın Bağı olarak bilinen Kadıncık Havzası, bu yörenin gizli kalmış doğal güzellikleridir. 2700 metre yükseklikte yer alan Çinili Göl ise, muhteşem güzellikler sunan bir krater gölüdür. Medetsiz dağından inilen Gümüşköy ise, 18 ve 19. Yüzyıllarda Fransızların Gümüş çıkarttıkları ve madenlerin hala görülebildiği eşsiz bir köydür. Çiftehan Kaplıcalarında kaldıktan sonra, bu kez de, yine 19. Yüzyılda, Almanların Ankara – Adana Demiryolunu yaparken, Çakıt Vadisinde yaptıkları 13 adet tünelin servis yolu olarak açılan Taşdurmaz yolu, hem doğal, hem de hala görülebilen 19. yüzyıl şantiye yapıları ile eşsiz bir yerdir. Aladağlar ise, Demirkazık Zirvesi ile tüm Torosların en yüksek bölümünü oluştururken, kilometrelerce uzanan muhteşem ve bakir bir doğa ve orman cümbüşü sunmaktadır. Gezimiz, Aladağların en güzel yerlerinden biri olan Kapuzbaşı Şelaleler devam edecek. Daha sonra Kapadokya'ya geçiyoruz. Kapadokya'yı belki gördünüz, ama, Equinox ve 4x4 ile aslında hiç görmemiş olduğunuzu anlayacaksınız.

1. Gün / Perşembe / Kamışlı
Sabah saat 09:00 gibi Adana Havaalanı’nda rehberimizle buluşuyoruz. Kadıncık Havzası, Papazın Bağı, Bolkarlar (Çinili Göl), Medetsiz Dağı, Istavul Geçidi, madenleri ile ünlü Gümüşköy ve Pozantı’yı geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kamışlı Sezer Otelde.
 

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / Cuma / Taşdurmaz & Aladağlar
Belemedik üzerinden Taşdurmaz ve Çakut Vadisi, Varda Köprüsü, Kızıldağ ve Acıman Yaylaları’nı görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Aladağlar Bungalovlarda.
 

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

3. Gün / Cumartesi / Kapuzbaşı Şelaleleri – Aladağlar – Kapadokya
Kapuzbaşı Şelaleleri ve Gökçeören Yaylalarını görüyoruz ve Yahyalı üzerinden Ürgüp’e geçiyoruz. Geceleme Ürgüp’te mağara otelde.
 

Öğlen yemeği dahil.
 

4. Gün / Pazar / 4x4 Kapadokya
Soğanlı Kumulları, Üzengi Çayı, Gemil Dağı zirvesi ve Kapadokya'nın hiç bilmediğiniz köşe bucağı. Kapadokya'da sadece 4x4 araçlarla görebileceğiniz muhteşem güzellikleri. Akşam yemeği bir lokantada ve geceleme Ürgüp Mağara otedle.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

5. Gün / Pazartesi / Dönüşler

Sabah Kayseri / Nevşehir havalanı transferleri.


 

Dört gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 3 akşam yemeği,  uzman rehber, tur asistanı, bizden alacağınız araçlara ait tüm giderler, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat dahildir.

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

 

Notlar:

 

Bilgi için : umit@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24