Frig Vadisi Off Road Turu

Frig Vadisi Off Road Turu


Yeni yeni keşfedilmeye başlanan Frig Vadisini gelin beraber görelim. Arkeolog rehber eşiliğinde yapılan bu off-road turunda tarih - ilginç coğrafyalar - köyler - antik kentler ve ormanlar göreceğiz. 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

4x4 Araç Katılım Payı

11 - 14 Mayıs

1150.-TL

225.-TL

475.-TL

 

 

 

 

 

Porsuk Baraj Gölü ve çevresi, antik mezar anıtları ve Anadolu ana tanrıçası Kybele’nin kaya anıtları, Yazılıkaya - Midas Şehri. Phyrg vadisi, Türkiye’de oldukça az bilinen, ancak doğa ve görsel kalıntılar olarak oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Ayrıca, köylerde hala var olan ahşap ve kerpiç evler, kağnı arabaları bölgeye ayrı bir güzellik katar.

1. Gün / Çarşamba / Eskişehir 
Akşamüstü 18:00 gibi Eskişehir Abacı Konak Otel’de rehberimizle buluşup tur hakkında bilgilendiriliyoruz. Akşam yemeği serbest, konaklama Abacı Konaklarında.

2. Gün / Perşembe / Afyon
Sabah 4x4 araçlarımızla buluşup yola çıkıyoruz. Bugün Frig vadisini kuzeyden güneye dağlardan aşarak Afyon’a ulaşacağız. Seyitgazi Külliyesi, Midas Şehri, Frig Vadisi ve Köhnüş vadilerini gezerek Afyon’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Afyon Anemon otelde.
Öğlen yemeği dahil

3. Gün / Cuma / Uşak
Sabah ilk durağımız, 26 Ağustos sabaha karşı Atatürk’ün Büyük Taaruz emrini verdiği Kocatepe. Buradan Sandıklı üzerinden  Akdağ Milli Parkını gezeceğiz. Işıklı gölünden geçerek Uşağa ulaşacağız. Akşam yemeği Uşak’ta bir lokantada ve konaklama Uşak Ramada otelde.
Öğlen yemeği dahil

4. Gün / Cumartesi / Kütahya
Bugün muhteşem güzellikteki Murat Dağını aşıp Çavdarhisar’a inerek Aizonai antik kentini geziyoruz Murat Dağı’nda yer alan 500 yıllık Karaçam Anıt Ağacı da rotamız üzerinde. Akşam yemeği serbest ve geceleme Kütahya Hilton Otel’de.
Öğlen yemeği dahil.

5. Gün / Pazar / Türkmenbaba Dağı - gidişler
Bugün, Frig Vadisini oluşturan volkanik Türkmen Baba Dağı’nı aşarak Porsuk Barajına iniyoruz.  Akşam saat 18:00 gibi Eskişehir tren garına varıp vedalaşıyoruz.
Öğlen yemeği dahil.

Akşam yemekleri dahil değildir ancak otellerde belli bir fark ödenerek akşam yemekleri alınabilir. İsteyenler de dışarıda yiyebilir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24