Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu

Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu


Uçarsu Şelalesi - Pednelissos - Selge - Adada - Çandır Yazılı Kanyon - Kovada Gölü Milli Parkı - Eğirdir Gölü - Davraz Kasnak Meşesi ormanları için Pisidia'ya...  

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

4x4 Araç Katılım Payı

11 - 14 Mayıs

550.-TL

85.-TL

350.-TL

 

 

 

 

Bu turumuzda henüz neredeyse hiç keşfedilmemiş Pisidia Dağlarını keşfe çıkacağız. Pisidia, Pamfilya düzlüğünün (Antalya – Alanya arası) hemen kuzeyinde kalan ve Toros Dağlarının hakim olduğu dağlık alanın antik adıdır. Pisidialılar, komşuları ve akrabaları Likyalılar gibi Luwi dilinde konuşan yerli bir Anadolu halkıdır. Antik çağ yazarları onlardan özellikle özgürlüklerine düşkün, Büyük İskender’e ve Roma İmparatorluğu’na kafa tutmuş, savaşçı ve kahraman bir kavim olarak bahseder. Günümüzde dahi bölgenin büyük bölümüne ancak arazi taşıtlarıyla veya yürüyerek ulaşılabilmektedir. Bu sayede korunmuş Pisidia’nın insan eli değmemiş coğrafyası bize sınırsız güzellikler sunar.
 

1. Gün Perşembe / Geliş / Köprülü Kanyon Milli Parkı
Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup araçlar ve tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. İlk durağımız Ucarsu şelalesi. Burada kahve molası verdikten sonra Pednelissos antik kentine gidiyoruz. Yemekten sonra ören yerini gezip muhteşem güzellikteki Yeşil Vadi’yi aşarak Köprülü Kanyon Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bungalovlarda.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

2. Gün Cuma / Anamas Dağı / Köprülü Kanyon Milli Parkı 
Bu sabah oldukça zorlu ve güzel bir parkura çıkıyoruz. Önce antik kervan yollarını kullanarak Eynif Ovası’na çıkıp Eynif Han’ı geziyoruz. Buradan Kuyucak yaylalarını takip edip Gembos yaylasını aşarak Oluk yaylasına varıyoruz ve antik yol güzergahını izleyerek tekrar Köprülü kanyon vadisine iniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bungalovlarda.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

3. Gün / Selge - Delisarnic / Eğirdir 
Bugün rotamız, Selge antik kenti ve muhteşem bir coğrafyaya sahip Delisarnıç bölgesi. Buradan Köprü Çay vadisini izleyerek, Kesme ve Kasımlar üzerinden önce Adada antik kentine, oradan da Eğirdir’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği göl kenarında meşhur Sudak lokantasında ve geceleme Eğirdir’de.
Öğlen yemeği dahil
 

4. Gün / Kasnak Meşesi Ormanı / Kovada Gölü Milli Parkı / Yazılı Kanyon Tabiat Parkı / Karacaören Barajı / Antalya 
Davraz Dağı’nın kuzey yamaçlarında 2000 metreyi bulan yaylalardan geçerek, dağın güney doğu zirvesinde yer alan kasnak meşesi ormanlarına doğru yol alıyoruz. Burada yaklaşık 600 yaşındaki Koca Kasnak civarında alınacak çay ve kahve molasından sonra, Yukarı Gökdere köyünden Kovada Gölü Milli Parkı’na geçiyoruz. Kovada Gölü kenarında piknik yemeğinden sonra, bu kez rotamızı off-road parkurlar kullanarak Yazılı Kanyon Tabiat parkına çeviriyoruz. Burada 45 dakika sürecek Yazılı Kanyon yürüyüşünü yapıyoruz. Daha sonra muhteşem güzellikteki Karacaören Barajını geçerek saat 18:00 gibi Antalya Havalimanı’na varıyoruz.
Öğlen yemeği dahil

Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.

Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24