Karya Off Road Turu

Karya Off Road Turu


İç Ege ve Güney Ege'nin muhteşem dağlarını, Karya'nın ilginç coğrafyasını ve tarihini eğlenceli ve aktif bir tatil ile birleştirmek istiyorsanız bu tur tam size göre!

 


Arkeolog Rehber Eşliğinde Karya'da Arkeoloji ve off-road turu

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

4x4 Araç Katılım Payı

20 - 23 Nisan

650.-TL

115.-TL

400.-TL

 

 

 

 

Bu keşif macerasında, son derece turistik, ve iyi bilindiği sanılan, Denizli – Bodrum arasını kapsayan antik İonia ve Karya bölgelerinin, hiç bilinmeyen ve çok az kişinin ziyaret ettiği muhteşem güzellikteki dağları, köy ve milli parkları gezeceğiz. Gezimiz, Denizli’de başlayacak, daha sonra  Türkiye’nin çok az bilinen Milli Parklarından olan Honaz Dağı Milli Parkını gezeceğiz. Efeler Diyarı Karacasu ve Karıncalık Dağı aşarak Büyük Menderes Vadisine ineceğiz. Türkiye’nin belki de en güzel tabiat Parkı olan Bafa Gölünde konaklayacak, buraya özgü ve Meksika Körfezinden Okyanusları aşarak gelen yılan balığı ve levreğin tadına bakacağız. Efsanelere konu olan Latmos dağını gezecek, Madran dağını aşarak Marsyas Çayına ineceğiz.  Keşif gezimiz Bafa'da sona erecek. Dönüşler Bodrum ya da İzmir havaalanından olabilir.

1. Gün / Perşembe / Denizli – Honaz Dağı - Pamukkale

Sabah İstanbul’dan kalkan 06:30 uçağı ile Denizli havaalanına 07:45’te varış ve 4x4 araçlarımızla buluşma. Bugün rotamızı Honaz Dağı Milli Parkına Çeviriyoruz. Akşam Pamukkale’ye varış. Yemek ve Konaklama Collosea Otel’de.

 

2. Gün / Cuma / Aydın

Sabah 4x4 araçlarımızla hareket ve bugün önce Babadağı aşıp Karacasu’ya iniyoruz. Burada alacağımız yemekten sonra bu kez de Efeler diyarı Karıncalık Dağı’nı aşıyoruz. Akşama doğru Aydın’a devam edeceğiz. Akşam yemeği bir lokantada ve konaklama Aydın Anemon otelde.

 

3. Gün / Cumartesi / Bafa Gölü

Bugünkü hedefimiz, zorlu Madran dağını aşmak. Aydın – Bozdoğan arasında kalan zeytinlikler ve bağlar vadisini geçerek, Madran dağına tırmanmaya başlayacağız. 1540 metre yükseklikteki Madran  Yaylası ve Madran Baba zirvesine ulaşacağız. Buradan nefes kesen manzaralar eşliğinde vadileri aşarak Eski Çine ve Marsyas Çayına ulaşacak ve Marsyas efsanesini öğreneceğiz. Daha sonra Bafa Gölü tabiat parkı içinde yer alan, ve, muhteşem güzellikteki Kapıkırı Köyüne ulaşacağız. Burada konaklama farklı köy pansiyonlarında, akşam yemeği hep birlikte Agora Pansiyonda.

 

4. Gün / Pazar / Dönüşler

Bugün, Bafa Gölü ve Latmos dağını keşfe çıkıyoruz. Latmos dağı, kaya yapısı ile görenleri büyülüyor. Dağın kaya yapısı, zaman zaman bir sanatçının elinden çıkmışçasına nefis manzaralar oluşturmaktadır. Latmos dağını güneyden kuzeye doğru aşarak, burada bulunan antik Herakleia kentini, ve tarih öncesi devirlerden kalma kaya resimlerini göreceğiz. Yerel Aşık eşliğinde saz dinleyerek alınacak piknikten sonra Latmos dağında bir yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüşten sonra Milas'a devam ediyoruz. Buradan Bodrum ve / veya İzmir havaalanına transfer.

(her araçta 4 kişi olacaktır, özel araç isteyenler 4 kişilik Jeep katılım payı olan 1600.-TL karşılığında 1,2 veya 3 kişi için özel araç alabilirler)

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24