Likya'da Bahara Merhaba Off Road Turu

Likya'da Bahara Merhaba Off Road Turu


Likya'nın yürüyerek bile gidilemeyen iç bölgelerini görmeye, sedir ağaçlarının kokusunu duymaya, Likya'nın antik dağ kasabalarını, eriyen karları, bahar çiçeklerini görmek için siz de bizimle Likya'da off-road'a gelin. 


Arkeolog Rehber Eşliğinde Likya’da Bahara Merhaba ve Off-Road Turu

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

4x4 Araç Katılım Payı

31 Mart - 2 Nisan

550.-TL

115.-TL

350.-TL

 

 

 

 

 

 

Tur Resimleri için : https://www.flickr.com/gp/equinoxtravel/08U26D
 

1. Gün / Cuma / Ovacık
Sabah 09:00 gibi Antalya havaalanına varıp rehberimizle buluşuyoruz ve 4x4 araçlarımızla rotamızı Antalya’dan Beydağlarına çeviriyoruz. Bük araştırma ormanlarından geçerek, Beydağı yaylasının zirvelerine doğru karlara çıkıyoruz. Bugün, hem Toroslarda bahar çiçeklerini, hem de yoğun kar içeren bölgeleri geziyoruz. Öğlen yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz. Buradan Toros sedirlerini görerek Söğütcuması yaylasına kadar çıkıyoruz. Daha sonra Gül otele ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Gül otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil

 

2. Gün / Cumartesi / Finike
Bugün hedefimizde Alakır vadisi ve Oluklu Yayla var. Otelden çıktıktan sonra ilk durağımız antik Kitanaura kenti. Antik kent gezisinden sonra Alakır Vadisini kuzeyden güneye kat ederek bir başka Likya kenti olan İdebessos antik kentine ulaşıyoruz. Yolda piknik yapıyoruz. İdebessos antik kentini gezdikten sonra, Batı Torosların en yüksek doruğu olan Kızlar Sivrisinin hemen altındaki Oluklu Yayla’ya çıkıyoruz. Buradan rotamızı bir alabalık lokantasına çeviriyoruz. Akşam yemeği otantik alabalık lokantasında ve konaklama Finike Amelas otelde.
Öğlen yemeği dahil

 

3. Gün / Pazar / Girdev Yayla - Dönüşler
Bugün rotamızı, Elmalı Dağı’nın kuzeybatı yönünde bulunan Baranda Gölü’ne çevireceğiz. Önce Baranda gölünü görecek, daha sonra da Yörüklerin ancak traktörlerle aştıkları yayla yollarını aşarak Girdev gölü ve yaylasına ulaşacağız. Öğle yemeğimizi Girdev Yaylası’nda piknik olarak alacağız. Yörük dilinde “kırk muarlı 3 durnalı zır zop yayla” olarak adlandırılan bu muhteşem yayladan sonra, bu kez Likyalıların Massikytos adını verdiği ve Batı Torosların en yüksek zirvesini oluşturan Akdağ silsilesini aşacağız. Akdağ, muhteşem yaylaları, yazın hala geleneksel olarak bu yaylalara çıkan Yörükleri, 12 ay erimeyen karları ile, Likya Yolu’nun belki de en görkemli noktalarından biridir. Daha sonra Ekiz Göl üzerinden Gömbe yaylasına iniyoruz. Buradan yaklaşık 140 km ana yolu takip ederek 2 saat sürecek bir yolculuktan sonra saat 19:00 gibi Antalya Havaalanı’na varıyoruz.
Öğlen yemeği dahil

(her araçta 4 kişi olacaktır, özel araç isteyenler 4 kişilik Jeep katılım payı olan 1400.-TL karşılığında 1,2 veya 3 kişi için özel araç alabilirler)

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24