Likya'da Yürüyüş ve Arkeoloji (Likya yoluna yeni bir bakış)

Likya'da Yürüyüş ve Arkeoloji (Likya yoluna yeni bir bakış)


Likya'nın az tanınan antik şehirlerini ve sınır şehri Termessos'u tanımaya gidiyoruz. Dağ kentlerindeki Likyalıların yaşantılarını anladıktan sonra Kekova'daki küçük sahil kasabalarını göreceğiz ve Akdeniz'de terimizi atacağız..

Likya Yolunda Arkeoloji Yürüyüşü

 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

18 - 21 Mayıs

600.-TL

110.-TL

 

 

 

 

 

 

Likya bölgesi, çağdaşlarından çok farklı antik kentleri ve kalıntıları, eşsiz coğrafyası ve hala bozulmamış doğası ve kültürü ile Türkiye’nin en çok keşfedilmek istenen coğrafyalarından bir tanesi haline gelmiştir. Equinox Travel olarak, Likya bölgesi maceramız 1982 yılında Arykanda kazıları ile başladı. O tarihten bu yana tüm bölgeyi köşe bucak gezdik ve gezdirdik. Turlarımızda çok az kişinin bilip ziyaret ettiği Arykanda gibi kentlerin yanı sıra, Kekova ve Myra gibi daha çok bilinen antik bölgeler de yer almakta. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan “Likya Yolu”nun da en özel ve güzel parkurlarını seçiyoruz ve her zaman olduğu gibi arkeolog rehberler eşliğinde ve yöreye has nefis lezzetler tadarak yürüyüşlerimizi yapıyoruz.

LİKYA MACERASI / Arkeolog Rehber Eşliğinde Likya’da Yürüyüş & Arkeoloji
Az bilinen Likya kentleri ve yürüyüş Rotaları
 

1. Gün / Perşembe / Antalya
Sabah 09:00 gibi Antalya havaalanına varıp ve rehberimizle buluşuyoruz. Tam gün Termessos antik kenti gezisi yapıyoruz, buna nekropol alanları ve Alketas Kaya Mezarı da dahil. Konaklama Antalya The Room Otel.
Öğlen yemeği dahil.
 

2. Gün / Cuma  / Finike
Sabah Antalya’dan batıya doğru yol alıyoruz ve Limyra antik kentini ziyaret ediyoruz. Burada Türkiye’nin en uzun antik köprüsünü görüyoruz. Ardından Arykanda antik kentinde geziyoruz. Akşam yemeğini Özçoban Alabalık lokantasında aldıktan sonra Finike’ye gidiyoruz.  Konaklama Finike Amelas Otel’de.
Akşam ve öğlen yemekleri dahil.
 

3. Gün / Cumartesi / Kekova
Finike’den Demre’ye yarım saatlik bir yolculuğun ardından Myra ve Andriake antik kentlerini, Aziz Nikholaos Kilisesini ve Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Likya yoluna dahil Istlada antik kenti ile Simena arasındaki yürüyüşü yapıyoruz. Günümüzü Theimussa antik kenti ziyareti ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği Üçağız’da ve konaklama Kekova Pansiyon’da.
Akşam ve öğlen yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar / Kekova - Gidişler
Bugünkü ilk ziyaretimiz Apollonia antik kenti oluyor. Apollonia – Aperlai arasındaki Likya yürüyüşü parkurunu yaptıktan sonra Aperlai antik kentini geziyoruz. Tekne ile Kekova batık şehir ziyareti yapıyoruz ve Antalya’ya dönüyorz. Saat 17:00 gibi Antalya havaalanına varıp vedalaşıyoruz.
Öğlen yemeği dahil.
 
Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.
Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24