Likya'da Yürüyüş ve Arkeoloji (Tahtalı Dağ ile birlikte)

Likya'da Yürüyüş ve Arkeoloji (Tahtalı Dağ ile birlikte)


Likya'nın iç bölgelerindeki sedir ağaçlarının kokusunu duymaya kampa gidiyoruz. Dağların tepesinden denizlere inip bir çok antik Likya kenti tanıyacağız. Turumuzda deniz - yürüyüş - arkeoloji - kamp var!

Likya Yolunda Arkeoloji Yürüyüşü

 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

20 - 23 Nisan

600.-TL

110.-TL

 

 

 

 

 

 

Likya bölgesi, çağdaşlarından çok farklı antik kentleri ve kalıntıları, eşsiz coğrafyası ve hala bozulmamış doğası ve kültürü ile Türkiye’nin en çok keşfedilmek istenen coğrafyalarından bir tanesi haline gelmiştir. Equinox Travel olarak, Likya bölgesi maceramız 1982 yılında Arykanda kazıları ile başladı. O tarihten bu yana tüm bölgeyi köşe bucak gezdik ve gezdirdik. Turlarımızda çok az kişinin bilip ziyaret ettiği Arykanda gibi kentlerin yanı sıra, Kekova ve Myra gibi daha çok bilinen antik bölgeler de yer almakta. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan “Likya Yolunun da en özel ve güzel parkurlarını seçiyoruz ve her zaman olduğu gibi arkeolog rehberler eşliğinde ve yöreye has nefis lezzetler tadarak yürüyüşlerimizi yapıyoruz.

 

LİKYA MACERASI / Arkeolog Rehber Eşliğinde Likya’da Yürüyüş & Arkeoloji
Az bilinen Likya kentleri ve yürüyüş Rotaları
 

1. Gün / Perşembe / Antalya - Belenyayla / Kamp
Antalya havaalanından saat 09:00 gibi hareket ediyoruz. Aracımız bizi Alacasu Gediğine bırakacak ve buradan yürüyüşe başlayarak Likya Yolu'nun en güzel kısımlarından biri olan Alacasu  - Phaselis etabını yürüyeceğiz. Gezimiz Phaselis antik kentinin gezilmesi ile sona erecek. Daha sonra Kuzdere Kanyonunda bir mola verip, aracımızla Akçağıl Mevkiine ulaşacağız. Buradan yürüyüşe başlayarak bölgenin en yaşlı ve güzel sedir ormanlarından geçerek Belenyayla'ya ulaşacağız. Ekibimiz Belenyayla'da çadırlarımızı kurmuş olarak bizi bekleyecekler.

(ÖNEMLİ NOT : Çadırlar, matlar ve tüm kamp malzemesi tarafımızdan karşılanacaktır. Katılımcıların uyku tulumlarını getirmeleri gerekmektedir)..

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / Cuma  / Çıralı
Sabah kahvaltıdan sonra kamp alanımızı terk ederek Sahil Beydağlarının en yüksek zirvesi olan Tahtalı Dağ’ın eteklerini aşıp, Beycik köyüne iniyoruz. Aracımızla Beycik köyünde buluşarak buradan öğle yemeği için Ulupınar'a gidiyoruz. Daha sonra Ulupınar - Çıralı arasındaki muhteşem parkuru yürüyeceğiz. Bu yürüyüş sırasında hem üst yanar, hem de alt Yanartaş'ı göreceğiz. Alt yanardan  Çıralı’ya iniyoruz. Akşamüstü dileyenler için Çıralı / Olympos sahilinde yüzme molası. Akşam yemeği ve konaklama Çıralı Blue & White otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

3. Gün / Cumartesi / Kekova

Sabah Kahvaltıdan sonra Arykanda antik kentine gidiyoruz. Arykanda, Likya'nın çok az bilinen en görkemli kentlerinden bir tanesi. Öğle yemeğimiz yerel bir alabalık lokantasında olacak. Buradan Demre’ye yarım saatlik bir yolculuğun ardından Myra ve Andriake antik kentlerini, Aziz Nikholaos Kilisesini ve Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Likya yoluna dahil Istlada antik kenti ile Simena arasındaki yürüyüşü yapıyoruz. Günümüzü Theimussa antik kenti ziyareti ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği Üçağız’da ve konaklama Kekova Pansiyon’da.
Akşam ve öğlen yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar / Kekova - Gidişler
Bugünkü ilk ziyaretimiz Apollonia antik kenti oluyor. Apollonia – Aperlai arasındaki Likya yürüyüşü parkurunu yaptıktan sonra Aperlai antik kentini geziyoruz. Tekne ile Kekova batık şehir ziyareti yapıyoruz ve Antalya’ya dönüyoruz. Saat 17:00 gibi Antalya havaalanına varıp vedalaşıyoruz.
Öğlen yemeği dahil.
 
İki gece için oteller, kamp, tüm öğlen yemekleri, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24