Pisidia'da Yürüyüş ve Arkeoloji

Pisidia'da Yürüyüş ve Arkeoloji


Toros Dağları'nın en önemli geçitlerinden biri olan bu bölgede muhteşem antik şehirler, ormanlar, göller, dağlar, az tanınan antik kentler ve son yıllarda meşhur olan Sagalassos'u göreceğiz. Ülkemizin bir anda değişen farklı coğrafyalarını izleyeceğiz. Büyük İskender ve Aziz Paulos'un yürüdüğü yol bile hala yer yer görünebiliyor.  Artık Likya'yı biliyoruz, şimdi de Pisidia'yı tanıyalım!

Pisidia'da Yürüyüş ve Arkeoloji

 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

01 - 04 Haziran

600.-TL

110.-TL

 

 

 

 

 

Türkiye’nin, Van Gölü ve Tuz gölünden sonra yer alan en büyük gölleri, Toros Dağlarının biriktirdiği kar sularıyla besleniyor. Antik Pisidia bölgesini içine alan yörede, Yerli Anadolu Halklarından olan Pisidialılara ait çok sayıda antik yerleşme mevcut. Çandır Yazılıkanyon Tabiat Parkı, Antalya Ovasını (Pamphylia) İç Anadolu’ya bağlayan antik yolun da geçtiği yer. Büyük İskender Aziz Paulos gibi pek çok tarihsel kişinin yürüdüğü yol, hala yer yer görünebiliyor.

 

1. Gün / Perşembe / Antalya
Sabah 09:00 gibi Antalya havaalanına varıp ve rehberimizle buluşuyoruz. Tam gün Termessos antik kenti gezisi yapıyoruz, buna nekropol alanları ve Alketas Kaya Mezarı da dahil. Akşam yemeği ve konaklama Orfe At Çiftliğinde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

2. Gün / Cuma / Ağlasun
Sabah, muhteşem bir antik güzergahtan yaklaşık 4 saat kadar yürüyerek, Termessos – Ariassos arasını aşıyoruz. Erikli yayladan aracımızla buluşarak Ariassos antik kentine gidiyoruz. Ariassos gezisinden sonra yine ormanlar arasında gizli kalmış Sia antik kentini geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Sagalassos Otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

3. Gün / Cumartesi / Eğirdir
Sabah bir zamanlar Pisidia’ya başkentlik yapmış Sagalassos gezisini ziyaret ediyoruz ve ardından dağların doruklarında yer alan Kapıkaya antik kentine gidiyoruz. Akşam yemeği Eğirdir’de Ada’da bir lokantada ve konaklama Eskiciler konağında.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar / Adada - Gidişler
Bugün gezimize Adada antik kenti ile başlıyoruz. Adada gezimiz antik yolun yürünmesi ile devam edecek. Daha sonra Çandır Yazılıkanyon Parkını gezerek saat 18:00 gibi Antalya Havalimanı’na ulaşacağız.
Öğlen yemeği dahil.
 
Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 2 kez dışarda akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.
Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24