Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İyonya

Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İyonya


Bugün batı medeniyeti dediğimiz uygarlığın doğup filizlendiği ve buradan Yunanistan üzerinden batıya açılan uygarlığın oluştuğu bölge olan İyonya ve Bergama'yı arkeolog rehber eşliğinde keşfe çıkıyoruz...                   

 

2017 TUR TARİHLERİ

 

Tarih

Kişi Başı Fiyat

Tek Kişi Farkı

20 - 23 Nisan

550 

115 

18 - 21 Mayıs

550 

115 

08 - 11 Haziran 550  115 

 

 

 

 

 

 

 

1. Gün / Perşembe / İzmir – Bergama - İzmir
Sabah 09:00 gibi İzmir Havalimanı’na varıp rehberimizle buluşuyoruz ve Bergama’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugün Pergamon antik kentini ve antik dönemin en büyük sağlık merkezlerinden biri olan Asklepion’u geziyoruz. Tarih ve enteresan hikayelerle dolu bir günün ardından İzmir’e dönüyoruz. Akşam yemeği İzmir’de serbest ve konaklama İzmir’de.
Öğlen yemeği dahil.
 

2. Gün / Cuma / Selçuk
Sabah İzmir’den yola çıkıyoruz ve Urla’ya gidiyoruz. Tunç Çağı yerleşimi Limantepe ve antik Klazomenai kentini gezdikten sonra Urla iskelesinde serbest öğlen yemeği alıyoruz. Sonra Teos antik kentini gezip, buradan Klaros Apollon Kehanet merkezine gidiyoruz. Son olarak Küçük Menderes deltasını aşıp, 7 Bilgeler Otel’e gidiyoruz. Akşam yemeği bir köy lokantasında ve konaklama 7 Bilgeler Otel’de.
Akşam yemeği dahil
 

3. Gün / Cumartesi / Selçuk
Bugün bütün günümüzü 12 İyon kentinden biri ve Roma İmparatorluğu Asya Eyaletinin başkenti olan Efes ve civarında geçiriyoruz. Turumuz, Efes antik kenti dışında Artemision, Yamaç Evler, Aziz Yuhanna Bazilikası ve Şirince köyünü de kapsıyor.  Akşam yemeği ve geceleme 7 Bilgeler otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar  / Gidişler
Bugün İyonya’nın en önemli 3 noktasını geziyoruz: Priene, Miletos antik kentleri ve Didyma Apollon Tapınağı.  Didyma gezisinden sonra saat 18:00 gibi İzmir Havalimanı’nda turumuz bitiyor.
Öğlen yemeği dahil.

 
Üç gece için tüm oteller, 3 öğlen yemeği, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat dahildir.
Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
Notlar:

Başvuru için  :   info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24