Bin Pınarlı İda Off Road Macerası
Bin Pınarlı İda Off Road Macerası

Bin Pınarlı İda Off Road Macerası


SATIN AL

Bin Pınarlı İda Off Road Macerası

Gelin beraber Kaz Dağları'nın ücra köşelerine, oksijenin en yoğun olduğu yerlere, ormanlara ve köylere, zeytin cennetine 'off-road' yapalım!

2021 Tur Tarihleri ve Fiyatları

22 – 25 Nisan 2021

28 – 31 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 3850.-TL

Tek Kişi Farkı: 750.-TL

4x4 kiralık araç (tüm tur için yakıt, vergiler ve sigorta dahil, araç başına): 5250.-TL

1. Gün / Yenikapı - Bandırma - Gönen - Yenice - Kalkım rotası

07:00 Yenikapı – Bandırma deniz otobüsü ile Bandırma’ya geliş ve Bandırma Ido’nun yanaştığı rıhtımda bekleyen 4x4 araçlara biniş ve hareket. Gönen'de (Artamea) kaplıcaların yanındaki büyük şehir parkında, havuz başında çay ve meşhur salçalı tost ikramı.

Gönen'in içinden geçerek güneye doğru 20 km tali asfalt yoldan gidiyoruz. Çeltik tarlaları, mandıralar ve köylerin arasından geçerek Gönen Barajı'na varıyoruz. Buradan ana yolu bırakarak Gaybular köyünün içinden offroad'a giriliyor. Bu bölgede 22 km boyunca artık çok fazla görülmeyen sık meşe ormanları arasından Çamköy'e iniyoruz. Bu yol zaman zaman dere boyunca giden güzel bir orman yolu. Çamköy'den ana yola inip 2. Gönen Barajı (oldukça büyük çamlarla çevrili bir göl) boyunca ilerliyoruz. 20 km asfaltta gittikten sonra öğle yemeği molası. Öğle yemeği Gönen’in ünlü kasabından alınma sucuk-ekmek partisi. Yenice'ye orman yollarına girerek Kaz Dağları eteklerine doğru tırmanmaya başlıyoruz ve 2 saatlik sık orman yollarından ilerleyerek 18:00’de İliada Otel’e varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kalkım İliada Otel’de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil. 

2. Gün / Kalkım – Yedikardeşler – Sarıkız – Zeytinli – Yeşilyurt Rotası

Bugün, toplam 40.000 hektar yüzölçümü olan Kaz Dağları’nın kuzeydoğusundan 4X4 araçlarımızla macera ve keşif turumuza başlayacağız.  Mitolojide “Bin Pınarlı İda” olarak adlandırılan Kaz Dağı, su kaynakları ve bunların vadilerde oluşturduğu şelalelerle doludur. Kalkım’ın içinden geçerek Akçakoyunlu köyünden Kaz Dağları ormanlarına gireceğiz. Dereler boyunca ilerleyerek, sayısız su kaynaklarından biri olan “Dalak Suyu” mevkiinde çay molası vereceğiz. Buradan kuzeydoğu bölgesinden sorumlu yangın kulesine çıkarak yüksek zirveden, özellikle kuzey bölgelerde sıkça bulunan “Kaz Dağları Göknarı” ormanlarını seyredeceğiz.  Daha sonra sadece bu dağlarda bulunan “Kaz Dağı Göknarı Tabiatı Koruma Bölgesi’nden geçerek bu ağaçları yakından göreceğiz.  Buna benzer, sadece Kaz Dağları’nda bulunan, 32 adet bitki taksonu olması nedeniyle Kazdağları Milli Park statüsündedir.  Milli Park içerisinde bazı çok özel bölgeler de en üst koruma seviyesi olan “Tabiatı Koruma Bölgesi” ilan edilmiştir. Kaz Dağları’nı kuzeyden güneye besleyen ana derelerden biri olana Çeyiz Deresi ve kanyonu boyunca ilerleyerek Ayı Deresi ile kesiştiği yere kadar 4x4 araçlarımızla gideceğiz. Burada araçları bırakıp dereye ve iki derenin birleştiği yerdeki şelale ve gölete yürüyeceğiz. Gidiş geliş bir saatlik yürüyüş ve yüzme molasının ardından Ayı Deresi üzerindeki doğal “kaya masa” da öğle pikniğimizi alacağız.

Yemekten sonra, 4x4 araçlarımızla Sarıkız Zirvesi’ne çıkacağız. 1700 metrelik zirvede özellikle Yörükler ve Türkmenler için kutsal olan Sarıkız Efsanesini dinleyip, türbesini göreceğiz. Aynı zamanda, bu zirveden Kaz Dağları’nın tümü, Ege Denizi, Edremit körfezi ve Midilli Adası’nı görebileceğiz.  Zirve yolundan geri dönerek, Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan sayısız Alevi-Türkmen köylerinden biri olan Mehmetalan köyü kahvesinde çay molası vereceğiz. Ana yola çıkmadan önce, son olarak Zeytinli köyünde bulunan tarihi Müderriszade Sabit Bey’e ait zeytinyağı fabrikasını ve hemen yanında bulunan, aynı aileye ait modern fabrikayı gezeceğiz. Buradan Çamlıbel köyündeki butik otelimize devam ediyoruz. Akşam yemeği ve Kazdağları Efsaneleri.

 Öğle ve akşam yemekleri dahil. 

3. Gün / Yeşilyurt -  Avcılar –  Ayı Gölü - Düden – Padişah Pınarı – Kazdağları

Bugün Kaz Dağları’nın batısından, güneyden kuzeye doğru geçeceğiz.  Otelden çıktıktan sonra anayoldan Milli Park’ın Avcılar giriş kapısına kadar gideceğiz. Buradan orman yollarına girerek kuzey yönünde Şahinderesi boyunca ilerleyeceğiz. Eski dönemlerde, Çanakkale köylerinin güneydeki zeytin bahçelerine gitmek için kullandıkları, kuzey-güney arası ticaretin ve taşımacılığın yapıldığı, sayısız çete hikayelerinin meydana geldiği yollardan Ayı Gölüne varıyoruz. Burada yüzme molası. Daha sonra dik iniş ve çıkışları, dar orman yolları, kestane, yörede “Deli Kavak” denilen kavak ağaçlarının arasından Padişah Pınarına çıkıyoruz. Buradan Çamlıbel’e geri döneceğiz.

Öğle ve akşam yemekleri dahil. 

4 . Gün / Assos - Troia - Bandırma - Istanbul

Sabah muhteşem güzellikteki sahil yolundan Assos'a varıyoruz. Assos gezimizden sonra, Kaz Dağları efsanelerinin ve İlyada Destanı’nın merkezi olan Truva antik kentini ziyaret ettikten sonra Bandırma'ya gidiyoruz. Turumuz Bandırma vapur iskelesinde İstanbul feribotuna misafirlerimizin binmesi ile sona erecek.

Dileyenler Çanakkale'de uçak ile de dönebilirler.

Öğle yemeği dahildir.

Dahildir:

Dahil değildir:


Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası Bin Pınarlı İda Off Road Macerası
Bin Pınarlı İda Off Road Macerası