Denizden Likya Göcek - Kekova
Denizden Likya Göcek - Kekova

Denizden Likya Göcek - Kekova


SATIN AL

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

19 – 26 Eylül 2020

Kişi Başı Fiyat: 6250.-TL

Tek kişi farkı: Kabinde tek kişi kalma opsiyonu teknenin müsaitliğine bağlıdır ve ilave ücreti kişi başı 1250.-TL dir.

Mavi yolculuk çoğu kişi için dinlenmek, sessiz koylarda uyumak, yüzmek, yemek-içmek ve dostlarla hoşça vakit geçirmek için bir tatildir. Bizler bu tatile yukarıda saydıklarımızın yanı sıra günlük yürüyüşler, aktiviteler, antik kent gezileri ekleyerek benzersiz bir tatil seçeneği ortaya çıkarttık. 

Equinox Travel’ın başlıca prensiplerinden biri kaliteli hizmet vermektir. Bunun için de hep üst sınıf Bodrum guleti kullanıyoruz ve her zaman olduğu gibi uzman arkeolog rehberler eşliğine geziyoruz. Bodrum guletleri, yüzlerce yıldır sürdürülen bir geleneğin devamı. Önceleri Osmanlı Donanması için yapılan tekneler, daha sonra daha çok balıkçılık ama özellikle sünger avcılığı için kullanılmışlar. Bodrum’a sürgüne gönderilen Halikarnas Balıkçısı, bu süngerciler ile bütün Ege ve Akdeniz’i gezmiş, hayran kaldığı bu sahillere ve dantel gibi koylara ve tepelere dağılmış antik kentleri arkadaşlarına da göstermek için Azra Erhat, Bedri Rahmi gibi sanatçıları çağırmış ve onlarla bu yolculuklara çıkmıştır. Sonuç olarak misafirlerin ihtiyaçlarına cevap vermek için bu tekneler geliştirilerek, günümüzde klimalı, banyo ve tuvaletli kabinleri olan birer yüzen şaheserlere dönüşmüşlerdir. Likya sahilini gezmek için, bu guletlerden daha iyi bir seçenek düşünülemez.

 

1.GÜN / CUMARTESİ / GÖCEK

Sabah 10:00’da Dalaman Havalimanı’na varış ve rehberle buluşma. Sarsala Koyu’na transfer ve yürüyüş. Turumuzun ilk yürüyüşü Sarsala Koyu’ndan batık hamama olacak. Mısır’dan Efes’e doğru yaptığı yolculuk sırasında Kleopatra’nın burada yıkandığını anlatan efsane sebebiyle Kleopatra Hamamı olarak da bilinen bu noktada öğle yemeği ve yüzme molası. Ardından Göcek’in farklı farklı nefes kesen koylarında yüzme molaları vererek konaklayacağımız sakin bir noktada motoru kapatıp sessizliğin, yıldızların ve tayfamızın hazırlayacağı lezzetli yemeklerin tadını çıkarıyoruz. 

2.GÜN / PAZAR / GÖCEK

Bugün sabah Binlik koyunda keyif çattıktan sonra öğle yemeği için tekrar Batık hamama gidiyoruz. Yemekten sonra dinlenme ve bu sefer de batık hamam – Lydae antik kenti yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüşümüz Lydae antik kentinde bitiyor ve antik kent gezisinden sonra, teknemizle buluşmak üzere Ağa Limanına iniyoruz.

3.GÜN / PAZARTESİ / GEMİLER – KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ

Sabah erkenden yola çıkıp Gemiler adasına varış. Burada alacağımız kahvaltının ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Guletimizin teknesiyle kıyıya transfer oluyoruz ve Kayaköy’e doğru yürüyüşümüzün ilk etabına başlıyoruz. Yokuş yukarı 2 saatlik bir yürüyüşün ardından terkedilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy’ü geziyoruz ve orada biraz dinleniyoruz. Molamızın ardından yürüyüşümüzün ikinci etabına geçiyoruz ve bu sefer Kayaköy’den Ölüdeniz’e doğru yokuş aşağı yürüyoruz. 3 saatlik bu yürüyüşün ardından Ölüdeniz’den tekrar teknemize transfer oluyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Akşamüstü Gemiler Adasına çıkıp oradaki kilise kalıntılarını ziyaret ediyoruz ve gün batımını seyrediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme teknede Gemiler’de. 

4.GÜN / SALI / PATARA – FIRNAZ

Sabah Gemiler’den yola çıkıp seyir halinde kahvaltımızı alıyoruz. 2 saate yakın süren yolumuzun sonunda Patara’ya varıyoruz. Patara antik kentini ziyaret ettikten sonra 4 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Çoğunlukla yokuş yukarı ve kısmen orman yolunda yapacağımız bu yürüyüşün ardından Delikkemer’e ulaşıyoruz. Muhteşem bir antik su yolu olan Delikkemer’de biraz dinlenip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Fırnaz Koyu’na doğru yarım saatlik inişimizi yapıyoruz. Teknede öğle yemeği ardından günün yüzme, güneşlenme, kitap okuma ve keyif yapma bölümüne geçiyoruz. 

5.GÜN / ÇARŞAMBA / APERLAI - KEKOVA

Sabah erken saatte yola çıkıp seyir halinde kahvaltımızı alıyoruz. 2 saatlik yolun ardından Kekova’nın en batısındaki Aperlai antik kentine ulaşıyoruz. Buradan yokuş yukarı 3 saatlik bir yolun ardından Çevreli köyündeki Apollonia antik kentine varıyoruz. Her ikisi de Kekova’nın gizli kalmış güzelliklerinden olan bu antik kentlerde küçük Likya kasabalarındaki hayata dair bilgileniyoruz. Buradan araç ile Üçağız’a transfer oluyoruz ve Kekova’nın muhteşem koylarından birinde öğle yemeğimizi alıp dinleniyoruz. İsteyenlerle öğleden sonra bir yürüyüş daha yapabiliriz.  

6.GÜN / PERŞEMBE / KEKOVA

Bugün dünyaca meşhur Kekova adasını ve batık kenti geziyoruz. Bugün yürüyüş yok, tekneden batık şehir ve dinlenme. Konaklama Karaloz koyunda.

7.GÜN / CUMA / KEKOVA

Bugün sabah Gökkaya limanına gidiyoruz ve sabah yüzme molasın bu muhteşem koyda veriyoruz. Yemekten sonra dinlenme ve akşamüstü, Gökkaya – Simena yürüyüşünü yapıp, Simena antik kentini geziyoruz. 

8.GÜN / CUMARTESİ / ANTALYA – GİDİŞLER

Sabah kahvaltıdan sonra teknemize veda ediyoruz ve Andriake – Myra antik kentlerini gezdikten sonra saat 17:00m gibi Antalya havaalanında turumuz bitiyor.

 

NOTLAR: 

 

Dahil Olanlar

Dahil Olmayanlar

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova Denizden Likya Göcek - Kekova
Denizden Likya Göcek - Kekova