Denizden Likya    Kekova - Göcek
Denizden Likya Kekova - Göcek

Denizden Likya Kekova - Göcek


2021 Tur tarihleri ve fiyatları yakında açıklanacaktır.

Tarihler açıklandığında haber almak için tıklayın!

Mavi yolculuk sessiz koylarda dinlenmek, yüzmek, dostlarla yemek-içmek ve hoşça vakit geçirmek için bir tatildir.                           

Tek kişilik kabin ancak kabin uygun olduğunda kullanılabilir.

Mavi yolculuk çoğu kişi için dinlenmek, sessiz koylarda uyumak, yüzmek, yemek-içmek ve dostlarla hoşça vakit geçirmek için bir tatildir. Bizler bu tatile yukarıda saydıklarımızın yanı sıra günlük yürüyüşler, aktiviteler, antik kent gezileri ekleyerek benzersiz bir tatil seçeneği ortaya çıkarttık.

Equinox Travel’ın başlıca prensiplerinden biri kaliteli hizmet vermektir. Bunun için de hep üst sınıf Bodrum guleti kullanıyoruz ve her zaman olduğu gibi uzman arkeolog rehberler eşliğine geziyoruz. Bodrum guletleri, yüzlerce yıldır sürdürülen bir geleneğin devamı. Önceleri Osmanlı Donanması için yapılan tekneler, daha sonra daha çok balıkçılık ama özellikle sünger avcılığı için kullanılmışlar. Bodrum’a sürgüne gönderilen Halikarnas Balıkçısı, bu süngerciler ile bütün Ege ve Akdeniz’i gezmiş, hayran kaldığı bu sahillere ve dantel gibi koylara ve tepelere dağılmış antik kentleri arkadaşlarına da göstermek için Azra Erhat, Bedri Rahmi gibi sanatçıları çağırmış ve onlarla bu yolculuklara çıkmıştır. Sonuç olarak misafirlerin ihtiyaçlarına cevap vermek için bu tekneler geliştirilerek, günümüzde klimalı, banyo ve tuvaletli kabinleri olan birer yüzen şaheserlere dönüşmüşlerdir. Likya sahilini gezmek için, bu guletlerden daha iyi bir seçenek düşünülemez.

1. GÜN / ÇARŞAMBA / ANTALYA HAVALİMANI – KEKOVA

Sabah 10’da Antalya’da Havalimanı’nda rehber ile buluşma ve araç ile Kekova’ya transfer (3 saat). Teknemizle tanışma ve sakin bir koyda öğle yemeği. Araç ile Kapaklı köyüne transfer olduktan sonra turumuzun ilk yürüyüşüne başlıyoruz. Istlada antik kentinden Simena’ya kadar olan yürüyüşümüz yaklaşık 3 saat sürecek. Teknemize vardıktan sonra sakin bir koyda sessizliğin, yıldızların ve tayfamızın hazırlayacağı lezzetli yemeklerin tadını çıkarıyoruz.

2. GÜN / PERŞEMBE / PATARA – FIRNAZ

Sabah Kekova’dan yola çıkıp seyir halinde kahvaltımızı alıyoruz. 2 saate yakın süren yolumuzun sonunda Patara’ya varıyoruz. Patara antik kentini ziyaret ettikten sonra 4 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Çoğunlukla yokuş yukarı ve kısmen orman yolunda yapacağımız bu yürüyüşün ardından Delikkemer’e ulaşıyoruz. Muhteşem bir antik su yolu olan Delikkemer’de biraz dinlenip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Fırnaz Koyu’na doğru yarım saatlik inişimizi yapıyoruz. Teknede öğle yemeği ardından günün yüzme, güneşlenme, kitap okuma ve keyif yapma bölümüne geçiyoruz.

3. GÜN / CUMA / GEMİLER – KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ

Sabah erkenden yola çıkıp Gemiler adasına varış. Burada alacağımız kahvaltının ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Guletimizin teknesiyle kıyıya transfer oluyoruz ve Kayaköy’e doğru yürüyüşümüzün ilk etabına başlıyoruz. Yokuş yukarı 2 saatlik bir yürüyüşün ardından terkedilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy’ü geziyoruz ve orada biraz dinleniyoruz. Molamızın ardından yürüyüşümüzün ikinci etabına geçiyoruz ve bu sefer Kayaköy’den Ölüdeniz’e doğru yokuş aşağı yürüyoruz. 3 saatlik bu yürüyüşün ardından Ölüdeniz’den tekrar teknemize transfer oluyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Akşamüstü Gemiler Adasına çıkıp oradaki kilise kalıntılarını ziyaret ediyoruz ve gün batımını seyrediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme teknede Gemiler’de.

4. GÜN / CUMARTESİ / GÖCEK

Sabah erken saatlerde çıkıp Göcek Körfezi’ne doğru seyir halinde kahvaltımızı alıyoruz. Ağ Limanı’nda tekneden inip 4 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolumuzun üstünde Yörük çadırları ve tabii ki antik Lydae’ın kalıntılarını görüyoruz. Burada biraz dinlendikten sonra yürüyüşümüze çam ormanı içerisinden devam ediyoruz ve batık hamamda teknemizle buluşuyoruz. Mısır’dan Efes’e doğru yaptığı yolculuk sırasında Kleopatra’nın burada yıkandığını anlatan efsane sebebiyle Kleopatra Hamamı bu noktada öğle yemeği ve yüzme molası yapıyoruz. Ardından Göcek’in nefes kesen koylarında yüzme molaları vererek konaklayacağımız sakin bir noktada geceliyoruz.

5. GÜN / PAZAR / TEKNEYE VEDA – DALAMAN HAVALİMANI

Sabah kahvaltımızın ardından Göcek’te teknemiz ve mürettebatıyla vedalaşıyoruz ve aracımız ile Dalaman havalimanına transfer oluyoruz. 12:00’ten sonraki bir uçak ile geri dönüş yapabilirsiniz.

NOTLAR:

Dahil Olanlar

Dahil Olmayanlar

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek Denizden Likya    Kekova - Göcek
Denizden Likya    Kekova - Göcek